سایه کاخ باکینگهام دیوید بکهام انتشار عکس

سایه: کاخ باکینگهام دیوید بکهام انتشار عکس ویکتوریا ویکتوریا پیراهن تصویری یوجین تصویر بکهام مهمانی

گت بلاگز اخبار پزشکی ابتلای ۷۸ نفر به HIV در یک دِه

رئیس اداره بهزیستی چابهار از وجود ۱۵۰۰ کارتن خواب زن و مرد در این منطقه خبر داد.

ابتلای ۷۸ نفر به HIV در یک دِه

ابتلای ۷۸ نفر به HIV در یک روستا

عبارات مهم : اداره

رئیس اداره بهزیستی چابهار از وجود ۱۵۰۰ کارتن خواب زن و مرد در این منطقه خبر داد.

به گزارش ایلنا ؛حسن تاوانه، مدیر اداره بهزیستی چابهار در رابطه با آسیب های اجتماعی در این منطقه بیان داشت: در این منطقه نزدیک به ۱۵۰۰ کارتن خواب زن و مرد حضور دارند که البته این آمار بصورت ثابت نبوده و متغیر است.

او تاکید کرد که مهاجرپذیر بودن چابهار، آب وهوای خوب و وجود شغل های کاذب در منطقه موجب بالارفتن مهاجرت به این منطقه شده است است و به همین خاطر از سراسر کشور به این منطقه مهاجرت صورت می گیرد.

ابتلای ۷۸ نفر به HIV در یک دِه

تاوانه در رابطه با آمار کودکانی که در این مناطق اعتیاد دارند، بیان داشت: آمار کودکان مبتلا به اعتیاد بین ۲۰ تا۳۰ کودک است که اکثرا از شهرستان های همجوار همچون ایرانشهر، دلگان و بزمان هستند، البته این آمار هم بصورت ثابت نیست.

او در پاسخ به این پرسش که آیا در این مناطق مراکزی جهت درمان این کودکان وجود دارد یا خیر؟ گفت: در رابطه با مراکز درمان اعتیاد هم باید به این توصیه اشاره کنم که هیچ مرکز درمان اعتیاد کودکان در چابهار وجود ندارد، در حقیقت این مرکز در استان سیستان بلوچستان به تازگی راه اندازی شده است است و چابهار فاقد آن هست؛ ولی با توجه به رشد و توسعه سواحل مکران شدیدا به آن نیاز داریم.

رئیس اداره بهزیستی چابهار از وجود ۱۵۰۰ کارتن خواب زن و مرد در این منطقه خبر داد.

رئیس اداره بهزیستی چابهار در رابطه با وجود روستایی در این منطقه که آمار نسبتا بالایی از مبتلا شدن به HIV در آن وجود دارد، بیان داشت: در یکی از روستاهای این منطقه به نام درگز آمار مبتلا شدن بالای ۷۸ نفر تایید شده است هست؛ البته بهتر بود این آمار از طریق مرکز بهداشت شهرستان رسما اعلام می شد، ولی شاید ملاحظه کاری آنها بدلیل توریستی بودن شهرستان و محرمانه بودن این دست اطلاعات آماری هست، آمار کلی مبتلا شدن به HIV در شهرستان چابهار نیز تقریبا ۳۰۰ نفر است.

تاوانه در ادامه گفت: اداره بهزیستی جهت پیشگیری از گسترش HIV در منطقه درخواست کرده که کارها توافقی با نهادهای مسئول انجام شود، ولی کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان جهت ثبت اطلاعات مشخصات سجلی و هویت در سامانه بهزیستی کشور مدت یکسال پاسخگو نبودند، به تازگی شبکه بهداشت شهرستان اعلام کرده است که در اختیار گذاشتن آن منوط به موافقت مسئولان بالادست استانی است.

رئیس اداره بهزیستی چابهار در ادامه گفت: با پیگیری های بعمل آمده، توزیع کیت ها، آزمون HIV در مددسراهای اضطراری، شلتر مرکز گذری کم کردن آسیب (DIC) عملی شده است هست، همچنین در جلسه هفته هم شبکه بهداشت جهت در اختیار گذاشتن کیت های آزمون اعلام آمادگی کرد، حال باید دید که چه می شود.

ابتلای ۷۸ نفر به HIV در یک دِه

رئیس اداره بهزیستی چابهار در آخر تاکید کرد: امیدوارم مسئولان کشوری با توجه به آمار زیادی آسیب های اجتماعی جهت حل معضلات و توسعه سواحل مکران کاری انجام دهند.

واژه های کلیدی: اداره | اعتیاد | بهداشت | مبتلا شدن | اعلام آمادگی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz